St. Stephens Meet - 3/20/2019
Lenoir-Rhyne University Track, Hickory, NC
HS Girls Shot Put


=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Amanda Perry 11 University Christian 28-05.00 8
25-02.50 28-05.00 26-04.00
2 Madelyn Furr 12 Watauga 28-01.00 6
26-03.00 28-01.00 27-05.50
3 Tegan Allan 11 Watauga 27-11.00 4
27-11.00 27-10.00 27-05.00
4 Jaleah Battle 11 West Caldwell 26-08.50 2
25-11.50 26-08.50 25-08.00
5 Briana Jones 12 Watauga 26-04.00 1
26-03.00 25-06.00 26-04.00
6 Heather Deal 9 South Caldwell 25-04.00
21-11.00 24-06.00 25-04.00
7 Emily Fuller 12 Watauga 25-02.00
25-01.50 F 25-02.00
8 Adaysha Chambers 11 St. Stephens 24-03.00
21-11.00 22-02.50 24-03.00
9 Ciera Johnson 10 West Caldwell 23-09.00
23-09.00 22-07.50 20-09.50
10 Sarah Samberg 10 South Caldwell 22-06.50
20-05.00 22-06.50 21-08.00
11 Kalaisha Isbell 12 West Caldwell 21-01.00
21-00.00 21-01.00 19-09.00
12 Maimao Lee 11 St. Stephens 21-01.00
21-01.00 20-09.50 19-09.00
13 Extasy Gilvaja 11 St. Stephens 19-01.00
18-09.00 19-01.00 18-00.00
14 Xavia Smith 10 St. Stephens 19-01.00
19-01.00 18-06.50 F
15 Sydney Hicks 10 Watauga 18-06.00
18-06.00 16-03.50 17-00.00
16 Allison Turbyfill 10 Watauga 17-09.00
15-06.00 16-11.00 17-09.00
17 Melissa Rangel 10 St. Stephens 17-01.00
16-01.00 17-01.00 16-08.00
18 Selina Garcia-Ramirez 11 St. Stephens 16-07.00
16-07.00 15-00.00 15-08.00
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Samuel Sappington 12 Watauga 40-01.00 8
40-01.00 38-02.00 39-00.50
2 Spencer Hadley 12 West Caldwell 35-02.00 6
28-06.50 31-05.00 35-02.00
3 Mason Spradling 10 South Caldwell 34-02.50 4
33-07.00 28-00.50 34-02.50
4 Eli Bentley 12 Watauga 32-09.00 2
32-09.00 31-05.50 30-00.00
5 Kenan Dillingham 9 St. Stephens 32-06.00 1
28-04.00 31-01.00 32-06.00
6 Kolby Fox 12 West Caldwell 32-01.00
30-08.00 32-01.00 30-02.50
7 Steven Warren 11 South Caldwell 31-11.00
31-11.00 30-08.00 31-04.00
8 Wahtu Xiong 10 St. Stephens 31-06.50
30-08.00 30-04.50 31-06.50
9 Treshon Harper 11 West Caldwell 31-02.00
31-02.00 30-02.00 29-11.00
10 Jacob Dula 11 West Caldwell 29-11.00
28-06.00 29-11.00 29-01.00
11 Cody Walsh 9 South Caldwell 28-10.00
26-10.00 28-10.00 27-01.00
12 Dustin Herman 12 South Caldwell 28-06.00
27-01.00 F 28-06.00
13 Logan Philbeck 12 West Caldwell 28-03.00
28-03.00 27-04.00 24-01.00
14 CJ Crawford 11 South Caldwell 27-10.50

8 Maimao Lee 11 St. Stephens 63-09
52-11 53-04 63-09
9 Emily Fuller 12 Watauga 62-01
62-01 48-10 47-08
10 Adaysha Chambers 11 St. Stephens 60-07
55-04 60-07 59-06
11 Ciera Johnson 10 West Caldwell 47-11
47-11 42-09 45-00
12 Xavia Smith 10 St. Stephens 47-07
47-07 46-00 F
13 Allison Turbyfill 10 Watauga 44-00
40-11 43-11 44-00
14 Sarah Samberg 10 South Caldwell 43-10
34-08 39-11 43-10
15 Sydney Hicks 10 Watauga 43-00
41-07 39-04 43-00
16 Melissa Rangel 10 St. Stephens 40-00
37-07 40-00 F
17 Selina Garcia-Ramirez 11 St. Stephens 37-06
37-06 34-01 32-06
18 Extasy Gilvaja 11 St. Stephens 34-04
34-02 34-04 33-08
HS Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Samuel Sappington 12 Watauga 127-07 8
97-03 114-11 127-07
2 Wahtu Xiong 10 St. Stephens 94-04 6
94-04 85-03 75-04
3 Mason Spradling 10 South Caldwell 93-00 4
92-10 F 93-00
4 Kolby Fox 12 West Caldwell 89-00 2
81-02 F 89-00
5 Kenan Dillingham 9 St. Stephens 88-11 1
82-10 88-11 81-06
6 Spencer Hadley 12 West Caldwell 88-07
83-01 88-07 85-01
7 Steven Warren 11 South Caldwell 86-06
86-06 80-04 78-08
8 CJ Crawford 11 South Caldwell 79-03
71-10 79-03 77-08
9 Logan Philbeck 12 West Caldwell 78-03
67-05 F 78-03
10 Treshon Harper 11 West Caldwell 76-04
75-07 76-04 73-11
11 Dace Kirby 10 South Caldwell 74-09
74-09 72-10 70-03
12 Eli Bentley 12 Watauga 73-05
73-05 64-09 66-00
13 Cody Walsh 9 South Caldwell 71-04
71-04 61-11 64-00
14 Nick Swink 9 South Caldwell 69-08
69-08 F 63-01
15 Dustin Herman 12 South Caldwell 68-05
62-08 68-05 60-03
16 Trevor Johnson 11 South Caldwell 64-03
58-00 64-03 63-00
17 Jordan Olive 10 West Caldwell 62-08
F 62-08 59-00
18 Jackson Reid 11 South Caldwell 56-06
56-06 F F
19 Jayden Jackson 10 St. Stephens 51-04
51-04 F 45-11
19 Jacob Dula 11 West Caldwell 51-04
F 51-04 F
21 Dale Hendrix 10 West Caldwell 45-04
41-11 45-04 38-10
HS Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Rebekah Farthing 11 Watauga 12-10.00 8
F 12-10.00 10-05.50

2 Heather Deal 9 South Caldwell 12-05.50 6
11-09.50 12-05.50 11-09.00

3 Karli West 10 South Caldwell 11-07.00 4
F 11-07.00 F

4 Emylee Pollock 12 South Caldwell 11-06.00 2
11-04.00 11-06.00 11-00.00

5 Liza Salisbury 9 South Caldwell 10-05.50
9-05.00 F 10-05.50

6 Braisha Whiteside 10 St. Stephens 10-02.00 1
9-05.00 F 10-02.00

NM Sarah Samberg 10 South Caldwell ND
F F F

HS Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jack Seagle 11 South Caldwell 19-04.00 8
19-04.00 F 18-09.50

2 Jaxsen Wilkerson 9 South Caldwell 18-10.00 6
16-07.50 18-10.00 F

3 Luke Drummonds 12 Watauga 18-09.50 4
18-09.50 17-10.00 18-04.50

4 Sebastian Best 10 Watauga 18-02.00 2
17-10.50 18-02.00 17-03.00

5 Zak McLauchlin 10 St. Stephens 17-09.50 1
F 17-09.50 F

6 Jackson Greene 12 Watauga 17-04.50
17-04.50 17-02.00 16-01.00

7 Jaiden Bond 11 Watauga 16-04.00
16-03.00 16-04.00 16-02.00

8 Michael Marley 12 West Caldwell 15-08.00
15-08.00 15-00.00 F

9 August Carter 12 Watauga 15-04.00
15-01.00 15-04.00 12-10.00

10 Galen Miller 11 Watauga 14-11.00
F F 14-11.00

HS Girls Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Janiyah Norman 11 West Caldwell 30-02.00 8
30-02.00 F 28-00.50

2 Rebekah Farthing 11 Watauga 29-04.25 6
29-04.25 F 27-04.00

3 Jaleah Battle 11 West Caldwell 26-07.50 4
26-07.50 F 25-09.00

4 Heather Deal 9 South Caldwell 26-07.00 2
26-07.00 F 25-04.00

5 Karli West 10 South Caldwell 24-07.25 1
F F 24-07.25

NH Liza Salisbury 9 South Caldwell ND
F F F

NH Lorin Lequire 10 South Caldwell ND
F F F

HS Boys Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Luke Drummonds 12 Watauga 42-03.50 8
F F 42-03.50

2 Carter Lewis 12 South Caldwell 37-00.00 6
F 35-09.50 37-00.00

3 Jaxsen Wilkerson 9 South Caldwell 35-08.00 4
33-05.50 35-08.00 35-07.00

4 TJ Horton 12 West Caldwell 35-06.00 2
F 35-06.00 33-07.50

5 Galen Miller 11 Watauga 31-09.50 1
30-00.00 31-09.50 F

6 Michael Marley 12 West Caldwell 31-02.50
31-02.50 F 30-08.00

F August Carter 12 Watauga ND
F F F

HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Janiyah Norman 11 West Caldwell 4-08.00 8
4-00.0 4-02.0 4-04.0 4-06.0 4-08.0 4-10.0
P O O O O XXX
2 Jaleah Battle 11 West Caldwell 4-08.00 6
4-00.0 4-02.0 4-04.0 4-06.0 4-08.0 4-10.0
O O XO XO O XXX
3 Brooke Byrd 11 Watauga 4-08.00 4
4-00.0 4-02.0 4-04.0 4-06.0 4-08.0 4-10.0
P P P P XXO XXX
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jaxsen Wilkerson 9 South Caldwell 5-08.00 8
5-00.0 5-02.0 5-04.0 5-06.0 5-08.0 5-10.0
P O O O XO XXX
2 Tate Cook 12 Watauga 5-08.00 6
5-00.0 5-02.0 5-04.0 5-06.0 5-08.0 5-10.0
P O XO O XO XXX
3 Jack Seagle 11 South Caldwell 5-06.00 4
5-00.0 5-02.0 5-04.0 5-06.0 5-08.0
P O O O XXX
4 Isaac Soucek 12 Watauga 5-04.00 2
5-00.0 5-02.0 5-04.0 5-06.0
O O XXO XXX
5 Henry Coatney 9 Watauga 5-02.00 1
5-00.0 5-02.0 5-04.0
O O XXX
5 Michael Marley 12 West Caldwell 5-02.00
5-00.0 5-02.0 5-04.0
O O XXX
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ella Nelson 10 Watauga 8-06.00 8
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0 7-06.0 8-00.0 8-06.0 9-00.0
P P P P P P O XXX
2 Grace Watson 12 Watauga 8-00.00 6
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0 7-06.0 8-00.0 8-06.0
P P O O O O XXX
3 Macey Eckard 10 South Caldwell 7-00.00 4
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0 7-06.0
P P O O XXX
4 Lauren Shaw 12 Watauga 6-06.00 2
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0
P P O XXX
5 Juniper Peltz 9 Watauga 6-06.00
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0
XO XO O XXX
6 Gracie Holman 10 Watauga 6-06.00
5-06.0 6-00.0 6-06.0 7-00.0
P P XO XXX
7 Karli West 10 South Caldwell 6-00.00 1
5-06.0 6-00.0 6-06.0
O XXO XXX
NH Sarah Goode 9 Watauga NH
5-06.0
XXX
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Carter Lewis 12 South Caldwell 13-06.00 8
5-06.0 6-06.0 8-06.0 9-00.0 9-06.0 10-00. 10-06. 11-00.
11-06.
O O O O O O O O
XXX
2 Henry Coatney 9 Watauga 9-06.00 5
5-06.0 6-06.0 8-06.0 9-00.0
O XXO XO XXX
2 Jayden Robbins 10 Watauga 9-06.00 5
5-06.0 6-06.0 8-06.0 9-00.0
O XXO XO XXX
NH Trenton Cobb 9 South Caldwell NH
5-06.0
XXX
NH Ethan Cordell 9 South Caldwell NH
5-06.0
XXX
NH Michael Hawkins 9 South Caldwell NH
5-06.0
XXX
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 South Caldwell A 12:42.6 8
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 St. Stephens A 8:36.0 8
2 Watauga A 9:15.5 6
3 Watauga B 9:29.3
4 South Caldwell A 9:31.6 4
5 South Caldwell B 10:08.8
6 West Caldwell A 10:12.7 2
7 University Christian High School A 10:39.2
HS Girls 100 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Emma Brown 11 Watauga 15.6 8
2 Sevanna Wilson 12 St. Stephens 17.5 6
3 Sarah Goode 9 Watauga 19.4 4
4 Anna Catherine Pritch 12 University Christian 21.1 2
5 Lizmary Franklin 9 West Caldwell 23.4 1
6 Kalaisha Isbell 12 West Caldwell 24.2
HS Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Carter Lewis 12 South Caldwell 16.9 8
2 David Urbina 11 West Caldwell 19.7 6
3 Anthony Tocci 11 South Caldwell 21.1 4
4 Elijah McNeil 11 West Caldwell 21.5 2
5 Ben Tomberlin 9 South Caldwell 22.4 1
6 Will Connor 9 South Caldwell 23.1
7 Dale Hendrix 10 West Caldwell 24.4
DQ Zack Allred 12 South Caldwell NT
HS Girls 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Janiyah Norman 11 West Caldwell 13.0 8
2 Casandra Bonds 11 South Caldwell 13.7 6
3 Hannah Puryear 12 University Christian 14.5 4
4 Lauren Seshul 9 University Christian 14.8 1.5
4 Penny Kerr 10 South Caldwell 14.8 1.5
6 Leanna Beard 11 West Caldwell 14.9
7 Liza Salisbury 9 South Caldwell 15.1
8 Penny Kerr 10 South Caldwell 15.6
8 Angelina Sanabria 11 South Caldwell 15.6
10 Camille Gasper 11 St. Stephens 15.9
HS Boys 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Spencer Piercy 11 South Caldwell 11.2 8
2 Makyis Dula 9 West Caldwell 11.3 5
2 Karson Pilkenton 12 West Caldwell 11.3 5
4 Malakei Sumner 11 South Caldwell 11.6 1.5
4 Zak McLauchlin 10 St. Stephens 11.6 1.5
6 Faizon Dickson 10 West Caldwell 11.7
7 De'untae Henry 12 St. Stephens 11.8
8 Jaiden Bond 11 Watauga 11.9
9 Will Hodun 12 University Christian 12.1
10 CJ Crawford 11 South Caldwell 12.2
10 Ethan Shuford 11 University Christian 12.2
10 Orlando Leon 9 Watauga 12.2
13 Dustin Herman 12 South Caldwell 12.7
13 Victor Hazboun 10 University Christian 12.7
15 Alex Brown 9 St. Stephens 12.8
16 Irving Hernandez 10 St. Stephens 13.1
17 Jordan Graham 10 St. Stephens 13.2
18 Mark Mellon 10 Watauga 13.5
19 Treshon Harper 11 West Caldwell 13.6
HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Watauga A 1:56.9 8
2 Watauga B 1:58.7
HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 West Caldwell 1:36.3 8
2 South Caldwell 1:36.5 6
3 St. Stephens 1:40.3 4
4 Watauga 1:45.3 2
5 University Christian High School 1:55.4
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sophia Ritter 11 Watauga 5:32.4 8
2 Sidra Miller 9 Watauga 5:33.7 6
3 Emma Beach 12 Watauga 5:34.2 4
4 Riley Fowler 11 Watauga 5:37.0
5 Sophie Beach 9 Watauga 5:45.2
6 Rebecca Anderson 11 Watauga 5:46.7
7 Lena Miller 11 Watauga 6:01.7
8 Nancy Trejo 11 St. Stephens 6:23.7 2
9 Madeline Stafford 11 St. Stephens 6:34.9 1
10 Catie Holder 11 Watauga 6:37.4
11 Alexandra Hollis 11 Watauga 6:47.6
12 Amber Kiefer 10 St. Stephens 6:49.7
13 Abby Makdad 10 Watauga 6:51.0
14 Kyla Marze 11 Watauga 6:55.2
15 Gracie Lee 9 University Christian 7:37.7
16 Reagan Crowl 9 University Christian 7:53.0
HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Gavin Sweeney 9 Watauga 4:51.7 8
2 Jeremy Brown 10 St. Stephens 4:53.8 6
3 Caleb Cox 11 Watauga 5:07.2 4
4 Rien Freeman 10 Watauga 5:14.7 2
5 Caleb Rash 10 South Caldwell 5:16.0 1
6 Riley Seawright 12 South Caldwell 5:19.3
7 Tyler Rogers 9 St. Stephens 5:19.5
8 Jack Kelly 9 St. Stephens 5:22.9
9 Tate Eckard 12 University Christian 5:24.7
10 MacGregor VanBeurden 11 University Christian 5:25.1
11 Hastings Holt 10 Watauga 5:41.2
12 Andrew Clark 10 South Caldwell 5:42.6
13 Jimmy Brown 11 Watauga 5:49.0
14 Hunter Hudson 11 South Caldwell 6:14.7
15 Camden Woodie 10 South Caldwell 6:15.0
16 Brian Chavez 9 West Caldwell 6:18.6
17 William Bledsoe 9 University Christian 6:29.6
18 Mason Sweeney 9 University Christian 6:45.5
19 TJ Horton 12 West Caldwell 6:48.4
20 Alan Chavez 10 West Caldwell 6:51.4
21 Aaron Alonso 9 University Christian 6:53.2
22 Grayson Whitt 12 University Christian 6:55.7
23 Wyatt Fisher 9 University Christian 6:58.5
24 Raul Flores 9 University Christian 7:13.0
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Watauga A 54.1 8
2 Watauga B 56.1
3 St. Stephens A 56.5 6
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 South Caldwell 45.2 8
2 West Caldwell 45.6 6
3 St. Stephens 47.6 4
4 Watauga 48.7 2
HS Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Casandra Bonds 11 South Caldwell 1:05.6 8
2 Lorin Lequire 10 South Caldwell 1:14.5 6
3 Emylee Pollock 12 South Caldwell 1:15.3 4
4 Angelina Sanabria 11 South Caldwell 1:16.0
5 Camille Gasper 11 St. Stephens 1:16.8 2
6 Penny Kerr 10 South Caldwell 1:17.1
7 Sheyen Brinkley 12 South Caldwell 1:17.3
8 Liza Salisbury 9 South Caldwell 1:18.7
9 Andrea Bejenari 10 St. Stephens 1:29.4 1
10 Loaiza Franklin 10 West Caldwell 1:30.6
HS Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hayden Patel 11 University Christian 55.2 8
2 Asa Markus 10 Watauga 55.3 6
3 Caleb Coatney 11 Watauga 55.7 4
4 Zack Bailey 9 St. Stephens 57.0 1.5
4 Chase Stanbeck 12 West Caldwell 57.0 1.5
6 Fracesco Gonzalez 10 West Caldwell 57.5
7 Hayden Lewis 12 South Caldwell 58.1
8 Van Small 12 Watauga 58.4
9 Elijah McNeil 11 West Caldwell 58.7
10 Anthony Baverso 10 South Caldwell 59.1
11 Alexander Freeman 12 Watauga 1:00.0
12 Dylan Lasecki 9 University Christian 1:01.0
13 Ethan Cordell 9 South Caldwell 1:01.8
14 Nick Pelletier 12 University Christian 1:04.1
15 Camden Woodie 10 South Caldwell 1:05.3
16 Tyler Rogers 9 St. Stephens 1:05.9
17 Brandon Sturgill 11 University Christian 1:07.4
18 Wenzhuo Wang 11 St. Stephens 1:07.7
19 David Pena 10 West Caldwell 1:08.7
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Anna Catherine Pritch 12 University Christian 52.7 8
2 Sevanna Wilson 12 St. Stephens 55.5 6
3 Lizmary Franklin 9 West Caldwell 57.9 4
4 Karli West 10 South Caldwell 1:00.5 2
5 Sarah Goode 9 Watauga 1:08.4 1
6 Kendall Reece 10 Watauga 1:11.0
HS Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grant Oliver 11 Watauga 44.0 8
2 Jaxsen Wilkerson 9 South Caldwell 47.5 6
3 David Urbina 11 West Caldwell 48.1 4
4 Michael Marley 12 West Caldwell 48.7 2
5 Carter Lewis 12 South Caldwell 49.6 1
6 Anthony Tocci 11 South Caldwell 50.8
7 Will Connor 9 South Caldwell 53.4
8 Ben Tomberlin 9 South Caldwell 53.8
9 Dale Hendrix 10 West Caldwell 1:07.7
HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sidra Miller 9 Watauga 2:43.8 8
2 Kate Tuberty 11 Watauga 2:44.1 6
3 Emma Tzotschew 12 Watauga 2:44.7 4
4 Lena Miller 11 Watauga 2:45.5
5 Riley Fowler 11 Watauga 2:45.9
6 Emma Beach 12 Watauga 2:46.6
7 Sophie Beach 9 Watauga 2:48.9
8 Rebecca Anderson 11 Watauga 2:49.5
9 Nancy Trejo 11 St. Stephens 2:55.0 2
10 Macey Eckard 10 South Caldwell 2:56.9 1
11 Catie Holder 11 Watauga 3:01.7
12 Jada Spoonhour 10 West Caldwell 3:11.3
13 Amber Kiefer 10 St. Stephens 3:15.2
14 Alexandra Hollis 11 Watauga 3:20.8
15 Lorin Lequire 10 South Caldwell 3:23.1
16 Sheyen Brinkley 12 South Caldwell 3:29.3
17 Andrea Bejenari 10 St. Stephens 3:29.7
18 Reagan Crowl 9 University Christian 3:36.4
HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grant Harper 12 St. Stephens 2:10.8 8
2 Caleb Cox 11 Watauga 2:12.0 6
3 Korben Anderson 10 Watauga 2:17.5 4
4 Riley Seawright 12 South Caldwell 2:19.2 2
5 Rien Freeman 10 Watauga 2:19.8 1
6 Van Small 12 Watauga 2:22.5
7 Caleb Rash 10 South Caldwell 2:22.7
8 Sam Stokes 11 Watauga 2:23.3
9 Asa Markus 10 Watauga 2:26.0
10 Caleb Coatney 11 Watauga 2:27.1
11 Ethan Cordell 9 South Caldwell 2:34.0
12 Caleb Ledford 9 St. Stephens 2:36.2
13 Andrew Clark 10 South Caldwell 2:36.8
14 Jack Kelly 9 St. Stephens 2:37.1
15 Hunter Hudson 11 South Caldwell 2:43.3
16 TJ Horton 12 West Caldwell 2:45.2
17 Marcos Cabral 10 University Christian 2:46.3
18 David Cabral 12 University Christian 2:46.6
19 Michael Hawkins 9 South Caldwell 2:47.3
20 Hayden Lewis 12 South Caldwell 2:48.5
21 Anthony Baverso 10 South Caldwell 2:50.0
22 Camden Woodie 10 South Caldwell 2:59.1
23 Aaron Alonso 9 University Christian 3:01.6
24 Raul Flores 9 University Christian 3:03.1
25 Alan Chavez 10 West Caldwell 3:05.1
26 Wyatt Fisher 9 University Christian 3:06.8
27 David Pena 10 West Caldwell 3:08.0
28 Trenton Cobb 9 South Caldwell 3:31.8
HS Girls 200 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Casandra Bonds 11 South Caldwell 28.1 8
2 Emma Brown 11 Watauga 28.5 6
3 Janiyah Norman 11 West Caldwell 28.6 4
4 Brooke Byrd 11 Watauga 29.4 2
5 Carolina Davidson 11 Watauga 30.2 1
6 Maddy Watson 10 Watauga 30.7
7 Lillie Jamison 10 Watauga 30.8
8 Hannah Puryear 12 University Christian 31.1
9 Sharnay Dorsey 10 St. Stephens 32.1
10 Lauren Seshul 9 University Christian 32.2
11 Alaysha McHenry 12 St. Stephens 32.3
12 Penny Kerr 10 South Caldwell 33.0
12 Angelina Sanabria 11 South Caldwell 33.0
14 Leanna Beard 11 West Caldwell 33.5
15 Madison Hendrix-Posey 10 West Caldwell 33.9
HS Boys 200 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Spencer Piercy 11 South Caldwell 23.4 8
2 Karson Pilkenton 12 West Caldwell 23.6 6
3 De'untae Henry 12 St. Stephens 24.4 3
3 Malakei Sumner 11 South Caldwell 24.4 3
5 Faizon Dickson 10 West Caldwell 24.6 1
6 Anthony Tocci 11 South Caldwell 24.7
7 Jackson Greene 12 Watauga 24.8
8 Jayden Robbins 10 Watauga 25.0
9 Zack Bailey 9 St. Stephens 25.1
9 Ethan Shuford 11 University Christian 25.1
9 Orlando Leon 9 Watauga 25.1
12 Alexander Freeman 12 Watauga 25.5
13 Triston Adkins 10 South Caldwell 25.6
14 Nicholas Creed 11 St. Stephens 25.8
15 Makyis Dula 9 West Caldwell 25.9
16 CJ Crawford 11 South Caldwell 26.3
17 Irving Hernandez 10 St. Stephens 27.1
18 Nick Pelletier 12 University Christian 27.6
19 Eli Hockett 11 Watauga 27.7
20 Will Connor 9 South Caldwell 28.2
21 Mark Mellon 10 Watauga 28.4
22 Brandon Sturgill 11 University Christian 29.0
23 Ben Tomberlin 9 South Caldwell 29.2
24 Dylan Lasecki 9 University Christian 30.3
HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sophia Ritter 11 Watauga 11:43.7 8
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dalton McGlamery 12 St. Stephens 9:54.2 8
2 Avery Cannon 11 Watauga 9:57.8 6
3 Ethan Turner 11 Watauga 10:10.6 4
4 Tyler Christensen 11 St. Stephens 10:25.3 2
5 Caleb Rash 10 South Caldwell 11:59.4 1
6 Caleb Ledford 9 St. Stephens 11:59.7
7 Riley Seawright 12 South Caldwell 12:02.2
8 Jack Kelly 9 St. Stephens 12:08.0
9 MacGregor VanBeurden 11 University Christian 12:20.1
10 Hunter Hudson 11 South Caldwell 12:25.1
11 Wenzhuo Wang 11 St. Stephens 12:25.7
12 Noah Clay 11 West Caldwell 12:54.8
13 Andrew Clark 10 South Caldwell 12:55.2
14 Grayson Whitt 12 University Christian 14:17.2
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Watauga A 4:54.8 8
2 Watauga B 4:55.7
3 South Caldwell A 4:56.2 6
4 Watauga C 4:56.8
5 University Christian High School A 5:39.4 4
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Watauga A 3:51.0 8
2 West Caldwell A 3:56.5 6
3 University Christian High School A 4:03.0 4
4 Watauga B 4:06.1
5 South Caldwell A 4:17.3 2
6 Watauga C 4:21.6
High School Girls Team Scores (18 Events Scored)
======================================================================
====
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp
Oth
----------------------------------------------------------------------
----
1 Watauga 147 9 44 13 24 23 34
0
2 South Caldwell 70.5 33.5 1 2 14 0 20
0
3 West Caldwell 54 12 0 5 0 11 26
0
4 University Christian High 27.5 5.5 0 10 4 8 0
0
5 St. Stephens 27 3 5 12 6 0 1
0
High School Boys Team Scores (18 Events Scored)
======================================================================
====
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp
Oth
----------------------------------------------------------------------
----
1 Watauga 123 10 35 8 18 18 34
0
2 South Caldwell 116.5 20.5 4 20 20 8 44
0
3 West Caldwell 64.5 18.5 0 14 22 8 2
0
4 St. Stephens 55 6 24 0 16 8 1
0
5 University Christian High 12 8 0 0 4 0 0