files/MDTB-GBR490x110-Sept-2014.jpg files/redtails.gif
GoBlueRidge.Net
High Country News, Weather, and Bulletins
HCR WSOC TV NCNN
files/bcbs_2014.gif

Todays ForecastToday:
55°F | 35°F | %
Tomorrows ForecastTomorrow:
52°F | 30°F | 30%
  Swap Shop Online
Home Weather Classifieds Jobs Real Estate Autos
Polsgrove, Haire Named All-State PDF Print
Written by Staff Reports   
Tuesday, 15 July 2014 07:42

The North Carolina Baseball Coaches Association has released its all-state teams for the 2014 season. Area players are listed below in bold.

 

 

 

N.C. BASEBALL COACHES ASSOCIATION ALL-STATE TEAMS

 

Class 4A

Rian Haire South Caldwell

Riley Smith Alexander Central

Doug Norman Ardrey Kell

Ryder Ryan North Mecklenburg

Braxton Davidson T.C. Robeson

James Hickes Independence

Alex Vanderstock West Forsyth

Mason Striplin Glenn

Zach Canada Southeast Guilford

Steven Oakley Jordan

Brett Clark Clayton

D.J. Burt Fuquay-Varina

Jordan Bissette Fuquay-Varina

Brett Daniels Fuquay-Varina

Chandler Seagle New Bern

Danile Oxendine Lumberton

Tyree Johnson New Hanover

Trey Jacobs South View

Brian Miller Millbrook

Alex Royalty Millbrook

Gunner Deal Millbrook

Colson Everett NW Guilford

Aaron Pilkington Ardrey Kell

Zack Featherstone Ardrey Kell

Matt Ball Providence

Tommy DeJuneas Providence

Michael Bates West Forsyth

Troy Maslowski Green Hope

Stephen Pitarra Green Hope

Thomas Yoder Green Hope

Cam Johnson Wake Forest

Connor Baldy Sanderson

Daniel Dulaney Sanderson

Shane Shepard Ashley

Logan Welch RJ Reynolds

Brighton Hudson Garner

Josh Maciejewski Panther Creek

Kory Behenna Riverside

Justin Baker Hough

Andre Moritz Providence

Triston Glover Independence

Bailey Sugg Rose

Brad Brown Richmond

Nick Ballard Richmond

Devin Sweet SE Guilford

Jake Whittingham Butler

 

 

Class 3A

Storm Edwards West Henderson

Mason Fox Pisgah

Alex Destino North Buncombe

Bryce Hensley A.C. Reynolds

Mason Smith North Gaston

Alex Bivins Burns

Jordan Fulbright Fred T. Foard

Brett Pope West Iredell

Michael Caldwell East Rowan

Connor Johnson East Rowan

David Kuchmoner Marvin Ridge

David Nash Piedmont

Ryan Hedrick Southern Guilford

Hunter Morgan Eastern Guilford

Brock Deatherage Western Alamance

Bradley Debo Orange

Bryce Wilson Orange

Stephen Scott Cardinal Gibbons

Andrew Hendrickson Terry Sanford

Trent Fennell Triton

Joe Johnson South Johnston

Houston Hamilton Triton

Charlie Vaughn Fike

Bobby Hampton C.B. Aycock

Trent Hansley Topsail

Clark Cota Topsail

Ryan Thompson Jacksonville

Ethan Horne Richlands

Corey Sikes Piedmont

Julian Smith Cox Mill

Bradley Keller Crest

Luke Robinson Eastern Guilford

Blake Deatherage Western Alamance

 

 

Class 2A

Chandler Simmerson West Davidson

Taylor Powell Draughn

Landon Latchworth North Lenoir

Colton Chapman Bunker Hill

Chance Leggett Fairmont

Wes Brady Polk County

Tripp Hamrick East Rutherford

Aaron Rudisell Maiden

Austin Staley Wilkes Central

Justin Sparks Hendersonville

Sam Linn Hendersonville

Tyler Adcock South Granville

Hunter Thompson South Granville

Kyle Hawley Midway

Matthew Barefoot Midway

Ryan Ross Mount Pleasant

Tanner Muse South Point

Spencer Brickhouse Bunn

Christian Sledge Bunn

Jacob Washer West Stokes

Jake Ashorn Farmville Central

Jordan Eckard Bunker Hill

Shelton Perkins North Brunswick

Evan Voliva Currituck County

Tanner Routh Randleman

Jackson Koenig Providence Grove

Caleb Webster Randleman

Tyler Smith North Lenoir

Taylor Calcutt Midway

Spencer Brown Carrboro

Cal Raleigh Smoky Mountain

Luke Clark Midway

 

 

Class 1A

Parker Brann Roxboro Community

Jaren Winstead Roxboro Community

Justin Lindquist Granville Central

Zack Almond North Stanly

Justin Crump Albemarle

Brian Blanton Albemarle

Nate Gardner Perquimans

Tyler Marion East Surry

Scott Meredith East Surry

Zack Pait Whiteville

Mckenzie Gore Whiteville

Kyle Leggett Riverside (Williamston)

Christian Hilty Lincoln Charter

Austin Easter Alleghany

Noah Poteat Rosman

E. J. Jenkins West Columbus

Turner Brown Whiteville

Chad Sykes Voyager Academy

Hunter Coates Voyager Academy

Kiki Kornegay Voyager Academy

Reid Howell Rosewood

Joseph Lewis East Carteret

Ryan Arthur Northside (Pinetown)

Zac Brown West Stanly

Emmett Herring Wallace-Rose Hill

Trey Page North Duplin

Alston Mosteller Cherryville

Tyler Polsgrove Avery County

Brad Bennett Pamlico County

Dillon Zachery Rosman

Lathan Christian Camden County

Ethan Reep Highland Tech

Hunter Wolfington Walkertown

FacebookTwitterGoogle PlusReddit

  
Prev ArticleNext Article
 
Share This Article:
Facebook Twitter Pinterest Email

files/Carolina-Panthers.gif
files/goheels.gif
files/appstatemountaineers.gif
files/whs_pioneers.gif
files/Avery-Vikings.jpg